Sportovní asistent, projekt spolupráce a pomoci

Vítejte na webu pro všechny sportovní nadšence!

Ať jste člověk s hendikepem, nebo bez. Tento web je prostorem, kde se mohou potkávat lidé se zdravotním postižením, kteří mají chuť sportovat, s lidmi, kteří jim při sportovních aktivitách chtějí pomáhat.

Jak to funguje?

Kdo chce při sportovních aktivitách pomáhat = asistent, si vytvoří svůj profil sportovního asistenta. Člověk se zdravotním postižením = uživatel pak pomocí filtrů a kategorií vyhledává asistenta pro požadovaný sport, místo a délku trvání aktivity. Databáze následně nabídne uživateli ty asistenty, u kterých odpovídají zadané požadavky. Uživatel může tyto asistenty kontaktovat pomocí kontaktního formuláře.

Kdo se může zapojit?

Každý, kdo má rád pohyb a chce pomoci sportovat člověku, pro kterého by to v důsledku jeho postižení bylo velmi obtížné, nebo nemožné. Sportovat se dá na mnoha úrovních. Od chození na procházky až po odbornou výuku různých sportovních dovedností. Jako asistent se tedy může zapojit kdokoli. Od rekreačního sportovce „bez zkušeností“ se sportovními aktivitami hendikepovaných až po studenta, či absolventa oboru aplikované pohybové aktivity, který se stává odborníkem na sport osob s postižením a je tak schopen většinu sportů naučit. Aktivní sportovec zase může být dobrým sparingpartnerem pro výkonnostního sportovce s hendikepem.

Proč?

Sportovní aktivity byli vždy nedílnou součástí mého života. A přirozeně jsou i poté, co jsem si díky úrazu sedla na vozík. V té době jsem začala potkávat hodně lidí se zdravotním postižením, kteří by se rádi pohybovým aktivitám věnovali, ale nemají ve svém okolí člověka, který by jim pomohl. Pro celých 73 % lidí se zdravotním postižením je to důvod, proč sportují méně, než by chtěli. Tato skutečnost, se stala impulzem pro mou bakalářkou práci při studiu sportovního managementu na FTVS UK, ve které jsem se zaměřila na získání podkladů a vytvoření doporučení, na základě kterých mohla být tato databáze sportovních asistentů navržena tak, aby odpovídala požadavkům uživatelů a přitom vycházela z reálných možností asistentů,

Co se tu ještě dozvíte?

V "blogové" části webu jsou to tipy na bezbariérové výlety, zajímavá místa, sportovní akce a odkazy na další stránky, projekty a dění ze světa aplikovaných pohybových aktivit.